Naujienos

EMN ir EBPO išleido tematinį pranešimą, apžvelgiantį COVID-19 poveikį migracijos srityje

2021 04 30


COVID-19 pandemija ženkliai pakeitė visas migracijos ir prieglobsčio sritis. Europos Sąjungos narėms ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) valstybėms siekiant suvaldyti pandemijos poveikį, uždarytos valstybių sienos, įvesti kelionių ribojimai ir pradėtos taikyti kitos koronaviruso plitimą ribojančios priemonės. Todėl Europos migracijos tinklas (EMN) kartu su EBPO pristato atnaujintą informaciją apie COVID-19 poveikį migracijai.

Naujuoju pranešimu užbaigiama bendrų EMN ir EBPO tematinių pranešimų serija, kuria siekta įvertinti koronaviruso padarinius Bendrijos narių ir ES nepriklausančių EBPO valstybių migracijos ir prieglobsčio politikai 2020-aisiais. Pranešimas pasižymi plačiu apžvelgiamų temų spektru - analizuojami pokyčiai pasienio procedūrose, nagrinėjamos migrantams prieinamos su COVID-19 susijusios sveikatos apsaugos paslaugos, įvertinama pandemijos metu besikeičianti darbo rinka bei migrantams prieinama tarptautinė apsauga, taip pat pristatoma tarptautinių studentų padėtis ES ir EBPO valstybėse bei, galiausiai, atsižvelgiama į migrantų grąžinimo iššūkius.

Rengiant tematinį pranešimą, bendradarbiauta su Europos prieglobsčio paramos biuru ir Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra.

Nuorodos:
Tematinis pranešimas
Tematinio pranešimo santrauka