Naujienos

Migracijos departamento specialistai kaupė žinias EMN Lietuvoje organizuotuose mokymuose

2022 11 29


Praėjusią savaitę, lapkričio 24-25 d., Vilniuje vyko Europos migracijos tinklo (EMN) Lietuvoje renginys, kuriame Migracijos departamento specialistai įgavo praktinių žinių apie migracijos procesų skaitmenizavimą. Renginio metu dėmesys kreiptas leidimų laikinai gyventi išdavimui klientams užsienio valstybėse. Ši paslauga Lietuvoje bus teikiama nuo ateinančių metų pradžios.

„Congress Avenue“ viešbutyje susirinkę Migracijos departamento specialistai per dvi dienas sužinojo apie EMN veiklas ir vykdomus tyrimus. Su susirinkusiais dalyviais EMN Lietuvoje ekspertai pasidalino specialiai mokymams paruoštos ad-hoc užklausos rezultatais. Šis EMN Lietuvoje tyrimas parodė, kad migracijos skaitmeninimo srityje Lietuva yra pirmūnų gretose, o mūsų šalies pasiekimai įkontekstinti kitų Europos Sąjungos valstybių gerųjų praktikų pavyzdžiuose. 

Taip pat aptarti migracijos paslaugų nuotoliu teikimo ypatumai. Sakartvelo atstovai renginio dalyviams pristatė savo šalyje taikomą leidimų gyventi ir asmens dokumentų išdavimo per nuotolį procedūrą. Matt Scranton, dirbantis JAV ambasadoje Lietuvoje, pasidalino savo patirtimis aptarnaujant užsieniečius ir supažindino su JAV migracijos sistema, o Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos ambasados Turkijoje atstovai apžvelgė darbo su išorės paslaugų teikėjais ypatumus. Antrą renginio dieną Migracijos departamento specialistai gilino turimas žinias praktiniuose mokymuose, kuriuose buvo nagrinėjamas konfliktinių situacijų sprendimas. 

EMN – tai migracijos ekspertų tinklas, skirtas rinkti, analizuoti ir dalintis naujausia, objektyvia ir palyginama informacija migracijos bei prieglobsčio srityje. Lietuvoje EMN veiklą LR Vyriausybės nutarimu vykdo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras.