Naujienos
Informacija Ukrainos piliečiams (atnaujinta)
Reaguodami į situaciją Ukrainoje, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. Čia rasite informaciją apie atvykimą ir registraciją Lietuvoje, teisėto buvimo sąlygas ir teikiamą pagalbą bei kitą šiuo metu aktualią informaciją.
- Karštoji linija ukrainiečiams Lietuvoje 1808 arba +370 660 11 808 (visą parą)
- Migracijos Departamento linija 8 707 67 000 (skambučiai iš Lietuvos); +370 5 271 7112 (skambučiai iš užsienio)
- Humanitarinės pagalbos linija +370 684 98 688 (Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija)
- Lietuvos ambasados Ukrainoje kontaktai +380 (67) 924 04 42; +380 (67) 924 04 27
Išvykimas iš Ukrainos
Šiuo metu oro erdvė virš Ukrainos yra uždaryta, vienintelis likęs pasitraukimo būdas – sausumos keliais Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos kryptimis. Į Baltarusiją ir Rusiją rekomenduojama nevykti. Informacija apie atvykimą ir eiles pasienyje nuolat atnaujinama čia.
Lenkija leidžia įvažiuoti asmenims, neturintiems galiojančio kelionės dokumento, tokiu atveju pasienio pareigūnai vykdo keliautojo asmens tapatybės nustatymo procedūrą, kuri prailgina sienos kirtimą. Slovakija leidžia įvažiuoti asmenims, kurių kelionės dokumento galiojimo laikas neseniai pasibaigęs. Galiojančio kelionės dokumento turėjimas užtikrina greitesnį sienos kirtimą.
Ukraina yra paskelbusi visuotinę mobilizaciją, todėl šaukiamojo amžiaus vyrams (18-60 m. Ukrainos piliečiams) neleidžiama palikti šalies.
Atvykimas į Lietuvą
Norint atvykti į Lietuvą, pirmiausia, reikia pasiekti Lenkiją. Iš Lenkijos savanoriška iniciatyva „Stiprūs kartu“ gali pasiūlyti transportą į Lietuvą. Skambinti tel. +370 677 22222 arba registruotis sylnirazom.lt. Užsieniečiai taip pat savarankiškai gali pasiekti Lietuvą.
Ukrainos piliečiams viza atvykimui į Lietuvą yra nereikalinga – jiems yra taikomas 90 dienų bevizis režimas. Atvykimui yra reikalingas tik biometrinis pasas, tačiau jo neturintys taip pat bus priimami. Lietuvos Migracijos departamentas gali išduoti naujus dokumentus – laikiną užsieniečio pasą.
Atvykstantiems Ukrainos piliečiams ribojimai netaikomi – neigiamų COVID-19 testų nereikalaujama, taip pat netaikoma ir saviizoliacija.
Ukrainos piliečiams, kurie neturi kelionės dokumentų, nėra kliūčių vykti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją.
Registracija
Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai registruojami tik Migracijos departamento darbo laiku (I-IV 7.30-16.30 val., V 7.30–15.15 val.):
- Vilniuje, Vytenio g. 18;
- Kaune, A. Juozapavičiaus g. 57;
- Klaipėdoje, Kauno g. 6;
- Šiauliuose, Aušros al. 19;
- Panevėžyje, K. Binkio g. 14;
- Alytuje, Jotvingių g. 8 arba registracijos centre, Juozapavičiaus g. 33;
- Marijampolėje, Kęstučio g. 1;
- Tauragėje, Stoties g. 15;
- Telšiuose, Žemaitės g. 34;
- Utenoje, Maironio g. 4;
- Visagine, Veteranų g. 13;
- Šalčininkuose, Architekto g. 4;
- Elektrėnuose, Draugystės g. 32.
Atvykus į Lietuvą, užsiregistruoti reikia nedelsiant. Registruotis reikia tam, kad Lietuvos institucijos galėtų Jumis pasirūpinti ir sudarytų sąlygas teisėtai likti Lietuvoje. Registruojami tik asmeniškai atvykę užsieniečiai – suaugusieji turi atsivesti savo vaikus.
Teisėtą buvimą patvirtinantys dokumentai
Po registracijos Jums iš karto bus suteikiamas:
- laikinasis leidimas gyventi (LLG) (1 metams)
- nacionalinė viza (1 metams)
Turėdami vieną iš šių dokumentų, iš karto galėsite pradėti dirbti, gauti socialines garantijas, tokias kaip sveikatos priežiūra, pagalba integracijai.
- Viza suteikiama per 15 kalendorinių dienų
- Laikinasis leidimas gyventi (LLG) – per 1 mėnesį
Už prašymų išduoti nacionalinę vizą ar prašymų suteikti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimą ir jų sprendimų priėmimą, valstybės rinkliava nebus imama.
Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančio biometrinio paso, nacionalinės vizos nebus išduodamos, tačiau iš tokių užsieniečių bus priimami prašymai išduoti LLG dėl humanitarinių priežasčių.
Vaikai, kurie turi tik gimimo liudijimus, turi vykti registruotis į Migracijos departamento skyrius artimiausiu metu – jiems bus taikoma pagreitinta procedūra gauti LLG ir nacionalinę vizą. Vaikams būtina atvykti į Migracijos departamento skyrius kartu su suaugusiais.
Jeigu neturite galimybių deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje, to daryti nereikia.
Apgyvendinimas
Jei neturite gyvenamosios vietos, po registracijos Jus nuveš į laikinas apgyvendinimo vietas (savivaldybėse arba pas fizinius asmenis).
Trumpam laikui apgyvendinimo vietų galite ieškoti portaluose AirBnb ir Booking.com.
Jeigu ieškote gyvenamosios vietos ilgesniam laikotarpiui - pagrindinės platformos Aruodas, Domoplius, Rebaltic.
Humanitarinė pagalba
Jei Lietuvoje esate ilgiau nei 3 dienas, galite atvykti į „Maisto banko“ padalinius I–V 9.00–16.00 val.:
- Vilniuje (Vytenio g. 54);
- Kaune (Technikos g. 18F);
- Klaipėdoje (Taikos g. 66A);
- Šiauliuose (Išradėjų g. 15);
- Panevėžyje (Kranto g. 36);
- Alytuje (Pramonės g. 1B);
- Marijampolėje (Parko g. 9).
Parama išduodama pateikus asmens dokumentą. Daugiau informacijos: maistobankas.lt.
Jeigu reikia būtiniausių daiktų, rūbų, higienos priemonių, kreipkitės į:
- Lietuvos Caritą caritas.lt
- Lietuvos Raudonąjį Kryžių (galite kreiptis ir nutrūkus šeimos ryšiams Ukrainoje) redcross.lt
- Maltos ordino pagalbos tarnybą maltieciai.lt
- Gelbėkite vaikus gelbekitvaikus.lt
Šios organizacijos taip pat gali padėti, jei reikia pagalbos būtiniausioms paslaugoms atlikti – surandant vaikams ugdymo įstaigas, ieškant darbo ar kt.
Organizacijų, teikiančių humanitarinę pagalbą ukrainiečiams, kontaktus galite rasti čia.
Maisto kortelės skiriamos žmonėms, kurie į Lietuvą iš Ukrainos atvyko ir užsiregistravo Migracijos departamente ne anksčiau, kaip 2022 m. vasario 24 d. Jų vertė - 115 eurų. Asmuo, norintis gauti maisto kortelę, turi turėti Migracijos departamento išduotą ILTUS kodą ir užpildyti „Maisto banko“ anketą: inx.lv/hiFg. Užpildžius anketą, Ukrainos karo pabėgėlis gaus pranešimą kur ir kada gali atsiimti kortelę maisto produktams įsigyti. Su šia kortele bus galima apsipirkti gyvenamosios vietos savivaldybėje veikiančio vieno iš prekybos tinklų parduotuvėse.
Maisto kortelės skiriamos kiekvienam asmeniui ir šeima gauna tiek kortelių, kiek asmenų užsiregistruoja sistemoje. Kiekvienam asmeniui reikia pateikti ILTUS kodą, todėl anketų reikia pildyti tiek, kiek kortelių pasiimama. Atsiimant kortelę, reikia turėti asmens dokumentą ir Migracijos departamente išduotą dokumentą su ILTUS kodu. Visas šeimos korteles gali atsiimti vienas šeimos atstovas, tačiau reikia turėti dokumentus, patvirtinančius teisę gauti korteles.
Darbas
Ukrainos piliečiai, besinaudojantys beviziu režimu arba turintys galiojančią Šengeno vizą, taip pat Ukrainos piliečiai, gavę humanitariniais pagrindais išduotas nacionalines vizas arba leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, turės teisę dirbti ir bus atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti.
Darbo paieškai Ukrainos piliečiai raginami naudotis tokiomis platformomis kaip Scobo app, cv.lt, cvonline.lt, lovejob.lt. Šiuose portaluose galite rasti darbus, kuriuose nereikalaujama lietuvių / anglų kalbos žinių.
Taip pat darbo klausimais galite kreiptis į Užimtumo tarnybą (tel. 1883 arba el. paštu: info@uzt.lt).
Verslas
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija yra įsteigusi karštąją liniją (+370 616 95910) visiems klausimams, kurie susiję su verslu. Detalesnė informacija ruošiama. Tačiau pažymėtina, kad Lietuva yra pasirengusi užtikrinti saugią aplinką visiems tarptautiniams verslams ir jų darbuotojams.
Bankai
Lietuvoje veikiantys bankai yra pasiruošę atidaryti sąskaitas ir nemokamai teikti pagrindines banko paslaugas karo pabėgėliams iš Ukrainos.
Kreipiantis į kredito įstaigą dėl sąskaitos atidarymo asmens tapatybei identifikuoti užtenka Ukrainos piliečio paso – biometrinio arba paprasto. Kitus reikiamus dokumentus kiekvienas bankas nustato individualiai.
Dėl konkrečios informacijos, kokius veiksmus reikia atlikti ir kokius dokumentus pateikti, norint atsidaryti mokėjimo sąskaitą, reikia kreiptis į konkretų mokėjimo paslaugų teikėją (telefonu, el. paštu, raštu ar atvykus į fizinius skyrius, kuriuose teikiamos klientų aptarnavimo paslaugos).
Ukrainos bankų išduotos „Visa“ ir „MasterCard“ kortelės veikia Lietuvoje atsiskaitant už pirkinius ir pasiimant grynųjų pinigų. „Swedbank“ mokėjimo terminaluose galima atsiskaityti ir „UnionPay“ mokėjimo kortelėmis. Nesklandumų gali būti, jei Jūsų banko veikla sutriktų, pvz., banko sistemos nebeveiktų.
Sveikatos priežiūra
Jei neturite sveikatos draudimo, bet Jums prireikė skubios medicininės pagalbos - kreipkitės į savivaldybės, kurioje registravotės, gydymo įstaigą.
Ukrainiečiai būtiniausią sveikatos priežiūrą gaus nemokamai. Gaunamos priežiūros paslaugos apima:
- Skubiąją medicinos pagalbą;
- Nėštumo priežiūrą;
- Pagalbą prasidėjus gimdymui bei kitas būtinos I, II ir III lygio sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų;
- Teikiamas medicininės reabilitacijos paslaugas užsieniečiams, patyrusiems sužeidimus karinių veiksmų Ukrainoje metu;
- Nemokamą imunoprofilaktiką nuo COVID-19 infekcijos bei nepilnamečių profilaktinį patikrinimą ir skiepijimą pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių;
- Nemokamus būtinuosius receptinius vaistus.
Sveikatos priežiūros atmintinę Ukrainos piliečiams galima rasti šiuo adresu.
Lietuvoje yra dvi sveikatos draudimo rūšys – valstybinis ir privatus. Jei esate Ukrainos pilietis ir gavote leidimą laikinai gyventi arba nacionalinę vizą Lietuvoje, būsite apdrausti valstybiniu draudimu (gavę registracijos kortelę Migracijos departamente). Jei Lietuvoje dirbsite pagal darbo sutartį, sveikatos draudimo įmokas už jus mokės darbdavys, o jei vykdysite individualią veiklą, turėsite mokėti savarankiškai. Jei neprašote prieglobsčio, nesate užsiregistravę gauti leidimą gyventi ukrainiečiams ir dar neturite darbo, turėsite įsigyti privatų draudimą.
Emocinę pagalbą anglų kalba galime teikiama Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biure, parašykite mums: psichologas@iom.int.
Emocinė pagalba telefonu rusų kalba:
- 1809 arba +370 664 65 792, I–V 18–21 val., VI–VII 12–15 val.
- Linija Doverija: 8 800 77 277 I–VII 16–19 val.
- Psichologų konsultacijos gyvai ar nuotoliu: +370 640 51 555 I–V 16–20 val., VI 12–16 val.
Rusų ir ukrainiečių kalbomis nuotolinės (vaizdo) konsultacijos teikiamos taip pat: manodaktaras.lt/slava-ukraini.
Emocinę paramą suteikti galite ir patys sau. Emocinės pagalbos gidas sau: samopomi.ch.
Švietimas
Informacija apie ukrainiečių vaikų priėmimą į ugdymo įstaigas teikiama Lietuvos savivaldybių (jų yra 60) švietimo skyriuose, kuriuose dirba paskirti koordinatoriai. Jie suteikia visą reikalingą informaciją apie priėmimą į mokyklą ar darželį. Mokyklos gali priimti mokytis bei įregistruoti į Mokinių registrą ir tuos mokinius, kurie neturi laikino leidimo gyventi Lietuvoje bei nacionalinės vizos.
Dėl studijų Lietuvoje rekomenduojame kreiptis į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Kontaktai: Eglė Remeisienė, tel. nr.: + 370 5 219 1216, el. paštas: egle.remeisiene@smsm.lt.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia nuo karo pabėgusių Ukrainos šeimų vaikus nemokamai lankyti būrelius. Su vaikais dirbs neformaliojo ugdymo mokytojai – dailininkai, muzikantai, šokėjai, teatralai, sportininkai. Užregistruoti vaiką į būrelį galite čia.
Socialinės išmokos
Siekiant sumažinti nuo karo bėgančių ukrainiečių socialinę atskirtį, laikinąją apsaugą gavę ukrainiečiai turės teisę į socialinę paramą. Ukrainiečiai galės gauti:
- vienkartinę įsikūrimo pašalpą;
- būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją;
- išmokas vaikams;
- šalpos pensijas;
- piniginę socialinę pašalpą;
- socialines paslaugas.
Dėl socialinių išmokų ukrainiečiai turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę. Reikiamus kontaktus galima rasti šiuo adresu.
Pirminiame atvykimo į Lietuvą etape Ukrainos karo pabėgėliams priklauso:
- mokinių nemokamas maitinimas (priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs skiriami nevertinant pajamų);
- parama mokinio reikmenims įsigyti prasidedant mokslo metams;
- 3 dienų maisto daviniai (atsižvelgiant į kiekvieno užsieniečio situaciją, vėliau jiems dalijamos maisto kortelės arba maisto paketai, higienos paketai, vaikų higienos paketai, suteikiama pagalba naujagimiui ir mamai);
- socialinė parama (pvz., vienkartinė, tikslinė, periodinė, sąlyginė pašalpa).
Civilinės metrikacijos paslaugos
Ukrainos piliečiams gimus vaikui Lietuvoje reikia kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių dėl gimimo įregistravimo. Civilinių metrikacijų skyrių adresus ir kontaktus galite rasti čia.
Apie vaiko gimimą turi būti pareikšta per tris mėnesius nuo jo gimimo dienos. Kreipiantis dėl gimimo įregistravimo turi būti pateikti šie dokumentai:
- tėvų asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai (t. y. galiojantys kelionės dokumentai, o jų neturint – užsieniečio registracijos pažymėjimai);
- tėvų santuokos liudijimas;
- sveikatos priežiūros įstaigos arba gydytojų konsultacinės komisijos išduotas gimimo pažymėjimas, kuriuo patvirtintas vaiko gimimas.
Ukrainos piliečiui mirus Lietuvoje, suinteresuotas asmuo dėl mirties įregistravimo turi kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių.
Kreipiantis dėl asmens mirties įregistravimo turi būti pateikti šie dokumentai:
- pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (t. y. galiojantis kelionės dokumentas, o jo neturint – užsieniečio registracijos pažymėjimas);
- asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarytas medicininis mirties liudijimas.
Ukrainos piliečiai, ketinantys sudaryti santuoką Lietuvoje, turi kreiptis į pasirinktą Lietuvos civilinės metrikacijos skyrių. Santuoka registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo pateikimo dienos.
Kreipiantis dėl santuokos įregistravimo turi būti pateikti šie dokumentai:
- Jaunųjų asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai (t. y. galiojantys kelionės dokumentai, o jų neturint – užsieniečio registracijos pažymėjimai).
- Jų kilmės valstybės išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad jų santuokai nėra kliūčių. Dėl minėtų dokumentų išdavimo Ukrainos piliečiams reikia kreiptis į Ukrainos ambasadą Lietuvoje.
- Dėl teisėto buvimo Lietuvoje – Ukrainos piliečiams netaikomas reikalavimas turėti vizą kertant valstybės narių išorines sienas, kai buvimo trukmė neviršija 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį (bevizis režimas) ir (arba) galiojančią Šengeno vizą, nacionalinę vizą ar leidimą laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
Kitos paslaugos
Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. nemokamu susisiekimu traukiniais bus galima naudotis tris mėnesius nuo registracijos kortelės išdavimo, t. y. vykimo traukiniu metu nuo registracijos kortelės išdavimo turės būti praėję mažiau nei trys mėnesiai. Šiuo atveju privaloma pateikti pasą arba asmens tapatybės kortelę bei Migracijos departamento suteikiamą registracijos kortelę. Vaikams – gimimo liudijimą bei Migracijos departamento suteikiamą registracijos kortelę. Papildomos paslaugos keliaujant traukiniais teikiamos įprastomis ir visiems keleiviams bendromis sąlygomis, t. y. mokamos pagal patvirtintą kainodarą. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje taip pat suteikiamas nemokamas viešasis transportas Ukrainos piliečiams.
Be to, nemokamai galima naudotis Lietuvos bibliotekų paslaugomis. Ukrainos gyventojams nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais.
Ukrainos piliečiai gali nemokamai naudotis įvairiomis muziejų paslaugomis: juose lankytis, dalyvauti edukacinėse programose ir pan. Daugiau apie tai: lrkm.lrv.lt/lt/nuorodos/pagalba-ukrainai-1/kulturos-ministerijos-informacija.
Vytauto Didžiojo Universitetas kviečia nuo karo bėgančius ukrainiečius registruotis į nemokamus lietuvių kalbos kursus (30 akad. val.). Šių kursų tikslas yra supažindinti dalyvius su baziniais lietuvių kalbos gebėjimais (A 1.1), padėsiančiais gyventi Lietuvoje. Paskaitos vyks nuotoliniu ir kontaktiniu būdu Kaune ir Vilniuje pagal su grupe suderintą grafiką. Daugiau informacijos galite rasti čia (Skiltyje: Nemokami lietuvių kalbos kursai).
Ukrainos piliečiai, kurie šiuo metu yra Lietuvos Respublikoje, gali kreiptis dėl teisinės konsultacijos ar teisinės pagalbos į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą. Daugiau informacijos bei kontaktus rasite šiuo adresu. Nemokamai teisines konsultacijas teikiančius Lietuvos advokatus ir advokatų padėjėjus rasite čia.
Gyvūnų įvežimas
Ukrainos piliečiai, kurių gyvūnai augintiniai yra tinkamai paženklinti, vakcinuoti, turintys galiojantį gyvūno pasą bei atitinkantys visus gyvūnų augintinių įvežimo į ES reikalavimus, valstybės sieną gali kirsti įprastine tvarka.
Lietuvą pasiekiantys gyvūnai augintiniai iš Ukrainos taip pat priimami neženklinti, nevakcinuoti nuo pasiutligės, be tinkamų veterinarijos dokumentų, be pasiutligės antikūnų titro. Tokiems gyvūnams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuos suženklinimą mikroschema, vakcinavimą nuo pasiutligės ir stebėseną 21 dieną gyvūno augintinio laikymo vietoje.
Ši išimtis galioja tik Ukrainos piliečiams, o ne juridiniams asmenims, kaip pardavėjai ar veisėjai – komercinio gyvūnų augintinių įvežimo į ES tvarka kol kas lieka nepakitusi. Naujausia informacija skelbiama šiuo adresu.
Su gyvūnais augintiniais į Lietuvą atvykstantys Ukrainos piliečiai prašomi informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą el. paštu: ukrainepets@vmvt.lt.
Kilus papildomiems klausimams, galite kreiptis telefonu 8 800 40 403 arba +370 5 240 4361.
Ukrainos piliečiams, buvusiems Lietuvoje iki vasario 24 d.
Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus ir kurių nacionalinių vizų ar leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimas baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui iš karto gali pradėti naudotis 90 d. beviziu režimu. Šiuo metu dėl Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ar išsiuntimo. Tuo pačiu Ukrainos piliečiams ir jų šeimos nariams nebus naikinamos nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi. Iš neteisėtai esančių Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių bus priimami prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi ar vizą.
Atvykimas iš Rusijos ir Baltarusijos
Lietuvos ir Europos Sąjungos piliečiai, jų šeimos nariai (sutuoktiniai, vaikai, tėvai, jei yra mažiausiai metus išlaikomi), taip pat lietuvių kilmės asmenys ar asmenys, išsaugoję teisę į Lietuvos pilietybę, bei jų šeimos nariai gali kreiptis dėl vizos išdavimo į Lietuvos vizų tarnybas Rusijoje. Situacija greitai keičiasi, todėl siūlome nuolat sekti skelbiamą informaciją.
Lietuvos ambasada Maskvoje, generalinis konsulatas Sankt Peterburge, generalinis konsulatas Kaliningrade ir konsulatas Sovetske, Lietuvos ambasada Minske ir toliau atlieka visas pagrindines funkcijas.
Šiuo metu Rusijos Federacijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Rusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz., Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.
Nuo š. m. kovo 10 d. Baltarusijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Baltarusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz., Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.
Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali atvykti į Lietuvą be vizos ir būti šalyje iki 90 d. Į Lietuvą atvykę Ukrainos piliečiai dėl ilgalaikio buvimo šalyje turėtų kreiptis į Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.