Naujienos

Informacija Ukrainos piliečiams

2022 03 07


Reaguodami į situaciją Ukrainoje, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. Čia rasite informaciją apie atvykimą ir registraciją Lietuvoje, teisėto buvimo sąlygas ir teikiamą pagalbą bei kitą šiuo metu aktualią informaciją.

 • Migracijos karštoji linija +370 5 271 7112 (7.30-21 val. kiekvieną dieną)
 • Apgyvendinimo karštoji linija +370 677 22222 (visą parą)
 • Humanitarinės pagalbos linija +370 684 98 688
 • „Karštoji linija" Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams +370 5 251 2764

 

Išvykimas iš Ukrainos

Šiuo metu oro erdvė virš Ukrainos yra uždaryta, vienintelis likęs pasitraukimo būdas – sausumos keliais Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos kryptimis. Į Baltarusiją ir Rusiją rekomenduojama nevykti. Informacija apie atvykimą ir eiles pasienyje nuolat atnaujinama čia.

Lenkija leidžia įvažiuoti asmenims, neturintiems galiojančio kelionės dokumento, tokiu atveju pasienio pareigūnai vykdo keliautojo asmens tapatybės nustatymo procedūrą, kuri prailgina sienos kirtimą. Slovakija leidžia įvažiuoti asmenims, kurių kelionės dokumento galiojimo laikas neseniai pasibaigęs. Galiojančio kelionės dokumento turėjimas užtikrina greitesnį sienos kirtimą.

Ukraina yra paskelbusi visuotinę mobilizaciją, todėl šaukiamojo amžiaus vyrams (18-60 m. Ukrainos piliečiams) neleidžiama palikti šalies.

 

Atvykimas į Lietuvą

Norint atvykti į Lietuvą, pirmiausia, reikia pasiekti Lenkiją. Iš Lenkijos savanoriška iniciatyva „Stiprūs kartu“ gali pasiūlyti transportą į Lietuvą. Skambinti tel. +370 677 22222 arba registruotis sylnirazom.lt. Užsieniečiai taip pat savarankiškai gali pasiekti Lietuvą.

Ukrainos piliečiams viza atvykimui į Lietuvą yra nereikalinga – jiems yra taikomas 90 dienų bevizis režimas. Atvykimui yra reikalingas tik biometrinis pasas, tačiau jo neturintys taip pat bus priimami. Lietuvos Migracijos departamentas gali išduoti naujus dokumentus – laikiną užsieniečio pasą.

Atvykstantiems Ukrainos piliečiams ribojimai netaikomi – neigiamų COVID-19 testų nereikalaujama, taip pat netaikoma ir saviizoliacija.

Ukrainos piliečiams, kurie neturi kelionės dokumentų, nėra kliūčių vykti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją.

 

Registracija

 • Jei atvykę į Lietuvą neturite kur apsistoti, turite nedelsdami atvykti į registracijos centrą (Pramonės g. 1B, Alytus; Kęstučio g. 1, Marijampolė; Minties g. 3, Vilnius; Paryžiaus Komunos g. 16A, Klaipėda; Vytauto pr. 79, Kaunas; J. Jablonskio g. 16, Šiauliai; Vienybės a. 38, Panevėžys). Registracijos centrai veikia visą parą.
 • Jei atvykę į Lietuvą, turite kur apsistoti, galite atvykti į bet kurį Migracijos departamento skyrių darbo valandomis: Vilnius, Vytenio g. 18; Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57; Klaipėda, Kauno g. 6; Šiauliai, Aušros al. 19; Panevėžys, K. Binkio g. 14; Alytus, Jotvingių g. 8; Marijampolė, Kęstučio g. 1; Utena, Maironio g. 4; Telšiai, Žemaitės g. 34; Tauragė; Stoties g. 15; Elektrėnai, Draugystės g. 32; Visaginas, Veteranų g. 13; Šalčininkai, Architekto g. 4. Šiuo atveju į registracijos centrą vykti nebūtina.

Registracijos centre:

 • Jums bus suteikta išsami informacija apie Jūsų buvimo Lietuvoje galimybes;
 • Jums bus suteiktas laikinas apgyvendinimas Lietuvoje;
 • Gausite maisto davinį;
 • Jums bus suteikta pagrindinė medicininė pagalba.

Atvykus į Lietuvą, užsiregistruoti reikia nedelsiant. Registruotis reikia tam, kad Lietuvos institucijos galėtų Jumis pasirūpinti ir sudarytų sąlygas teisėtai likti Lietuvoje. Registruojami tik asmeniškai atvykę užsieniečiai – suaugusieji turi atsivesti savo vaikus.

 

Teisėtą buvimą patvirtinantys dokumentai

Po registracijos Jums iš karto bus suteikiamas:

 • Laikinasis leidimas gyventi (LLG) (1 metams)
 • Nacionalinė viza (1 metams)

Turėdami vieną iš šių dokumentų, iš karto galėsite pradėti dirbti, gauti socialines garantijas, tokias kaip sveikatos priežiūra, pagalba integracijai.

 • Viza suteikiama per 15 kalendorinių dienų
 • Laikinasis leidimas gyventi (LLG) – per 1 mėn.

Už prašymų išduoti nacionalinę vizą ar prašymų suteikti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimą ir jų sprendimų priėmimą, valstybės rinkliava nebus imama.

Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančio biometrinio paso, nacionalinės vizos nebus išduodamos, tačiau iš tokių užsieniečių bus priimami prašymai išduoti LLG dėl humanitarinių priežasčių.

Vaikai, kurie turi tik gimimo liudijimus, turi vykti registruotis į Migracijos departamento skyrius artimiausiu metu – jiems bus taikoma pagreitinta procedūra gauti LLG ir nacionalinę vizą. Vaikams būtina atvykti į Migracijos departamento skyrius kartu su suaugusiais.  

Jeigu neturite galimybių deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje, to daryti nereikia.

 

Apgyvendinimas

Jei neturite gyvenamosios vietos, po registracijos Jus nuveš į laikinas apgyvendinimo vietas (savivaldybėse arba pas fizinius asmenis).

Trumpam laikui apgyvendinimo vietų galite ieškoti portaluose AirBnb ir Booking.com.

Jeigu ieškote gyvenamosios vietos ilgesniam laikotarpiui - pagrindinės platformos Aruodas, Domoplius, Rebaltic.

 

Humanitarinė pagalba

Jei Lietuvoje esate ilgiau nei 3 dienas, galite atvykti į „Maisto banko“ padalinius I–V 9.00–16.00 val.:

 • Vilniuje (Minties g. 3)
 • Kaune (Technikos g. 18F)
 • Klaipėdoje (Taikos g. 66A)
 • Šiauliuose (Pramonės g. 26)
 • Panevėžyje (Kranto g. 36)
 • Alytuje (Pramonės g. 1B)
 • Marijampolėje (Parko g. 9)

Parama išduodama pateikus asmens dokumentą. Daugiau informacijos: maistobankas.lt.

 

Jeigu reikia būtiniausių daiktų, rūbų, higienos priemonių, kreipkitės į:

Organizacijų, teikiančių humanitarinę pagalbą ukrainiečiams, kontaktus galite rasti čia.

 

Darbas

Ukrainos piliečiai, besinaudojantys beviziu režimu arba turintys galiojančią Šengeno vizą, taip pat Ukrainos piliečiai, gavę humanitariniais pagrindais išduotas nacionalines vizas arba leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, turės teisę dirbti ir bus atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti. 

Darbo paieškai Ukrainos piliečiai raginami naudotis tokiomis platformomis kaip Scobo app, cv.lt, cvonline.lt, lovejob.lt. Šiuose portaluose galite rasti darbus, kuriuose nereikalaujama lietuvių / anglų kalbos žinių.

Taip pat darbo klausimais galite kreiptis į Užimtumo tarnybą (tel. 1883 arba el. paštu: info@uzt.lt). 

 

Verslas

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija yra įsteigusi karštąją liniją (+370 616 95910) visiems klausimams, kurie susiję su verslu. Detalesnė informacija ruošiama. Tačiau pažymėtina, kad Lietuva yra pasirengusi užtikrinti saugią aplinką visiems tarptautiniams verslams ir jų darbuotojams.

 

Bankai

Lietuvoje veikiantys bankai yra pasiruošę atidaryti sąskaitas ir nemokamai teikti pagrindines banko paslaugas karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Kreipiantis į kredito įstaigą dėl sąskaitos atidarymo asmens tapatybei identifikuoti užtenka Ukrainos piliečio paso – biometrinio arba paprasto. Kitus reikiamus dokumentus kiekvienas bankas nustato individualiai.

Dėl konkrečios informacijos, kokius veiksmus reikia atlikti ir kokius dokumentus pateikti, norint atsidaryti mokėjimo sąskaitą, reikia kreiptis į konkretų mokėjimo paslaugų teikėją (telefonu, el. paštu, raštu ar atvykus į fizinius skyrius, kuriuose teikiamos klientų aptarnavimo paslaugos).

 

Sveikatos priežiūra

Jei neturite sveikatos draudimo, bet Jums prireikė skubios medicininės pagalbos - kreipkitės į savivaldybės, kurioje registravotės, gydymo įstaigą. 

Ukrainiečiai būtiniausią sveikatos priežiūrą gaus nemokamai:

 • Skubioji medicinos pagalba;
 • Nėštumo priežiūra;
 • Pagalba prasidėjus gimdymui bei kitos būtinos I, II ir III lygio sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų;
 • Teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos užsieniečiams, patyrusiems sužeidimus karinių veiksmų Ukrainoje metu;
 • Nemokama imunoprofilaktika nuo COVID-19 koronaviruso infekcijos bei nepilnamečių profilaktinis patikrinimas ir skiepijimas pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių;
 • Nemokami būtinieji receptiniai vaistai.

Sveikatos priežiūros atmintinę Ukrainos piliečiams galima rasti šiuo adresu.

Lietuvoje yra dvi sveikatos draudimo rūšys – valstybinis ir privatus. Jei esate Ukrainos pilietis ir gavote leidimą laikinai gyventi arba nacionalinę vizą Lietuvoje, būsite apdrausti valstybiniu draudimu (gavę registracijos kortelę Migracijos departamente). Jei Lietuvoje dirbsite pagal darbo sutartį, sveikatos draudimo įmokas už jus mokės darbdavys, o jei vykdysite individualią veiklą, turėsite mokėti savarankiškai. Jei neprašote prieglobsčio, nesate užsiregistravę gauti leidimą gyventi ukrainiečiams ir dar neturite darbo, turėsite įsigyti privatų draudimą.

Emocinę pagalbą anglų kalba galime teikiama Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biure, parašykite mums: psichologas@iom.int.

Emocinė pagalba telefonu rusų kalba:

 • 1809 arba +370 664 65 792, I–V 18–21 val., VI–VII 12–15 val.
 • Linija Doverija: 8 800 77 277 I–VII 16–19 val.
 • Psichologų konsultacijos gyvai ar nuotoliu: +370 640 51 555 I–V 16–20 val., VI 12–16 val.

Rusų ir ukrainiečių kalbomis nuotolinės (vaizdo) konsultacijos teikiamos taip pat: manodaktaras.lt/slava-ukraini.

Emocinę paramą suteikti galite ir patys sau. Emocinės pagalbos gidas sau: samopomi.ch.

 

Švietimas

Informacija apie ukrainiečių vaikų priėmimą į ugdymo įstaigas teikiama Lietuvos savivaldybių (jų yra 60) švietimo skyriuose, kuriuose dirba paskirti koordinatoriai. Jie suteikia visą reikalingą informaciją apie priėmimą į mokyklą ar darželį. Mokyklos gali priimti mokytis bei įregistruoti į Mokinių registrą ir tuos mokinius, kurie neturi laikino leidimo gyventi Lietuvoje bei nacionalinės vizos.

Dėl studijų Lietuvoje rekomenduojame kreiptis į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Kontaktai: Eglė Remeisienė, tel. nr.: + 370 5 219 1216, el. paštas: egle.remeisiene@smsm.lt.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia nuo karo pabėgusių Ukrainos šeimų vaikus nemokamai lankyti būrelius. Su vaikais dirbs neformaliojo ugdymo mokytojai – dailininkai, muzikantai, šokėjai, teatralai, sportininkai. Užregistruoti vaiką į būrelį galite čia.

 

Socialinės išmokos

Siekiant sumažinti nuo karo bėgančių ukrainiečių socialinę atskirtį, laikinąją apsaugą gavę ukrainiečiai turės teisę į socialinę paramą. Ukrainiečiai galės gauti:

 • Vienkartinę įsikūrimo pašalpą
 • Būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją
 • Išmokas vaikams
 • Šalpos pensijas
 • Piniginę socialinę pašalpą
 • Socialines paslaugas

Dėl socialinių išmokų ukrainiečiai turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę.

 

Kitos paslaugos

Ukrainiečiai gali nemokamai keliauti traukiniais Lietuvoje pateikę asmens dokumentą. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje taip pat suteikiamas nemokamas viešasis transportas Ukrainos piliečiams.

Be to, nemokamai galima naudotis Lietuvos bibliotekų paslaugomis. Ukrainos gyventojams nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais.

Ukrainos piliečiai gali nemokamai naudotis įvairiomis muziejų paslaugomis: juose lankytis, dalyvauti edukacinėse programose ir pan. Daugiau apie tai: lrkm.lrv.lt/lt/nuorodos/pagalba-ukrainai-1/kulturos-ministerijos-informacija.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia nuo karo bėgančius ukrainiečius registruotis į nemokamus lietuvių kalbos mokymus. Mokymai skirti suaugusiems, kurie apsigyveno Vilniaus mieste. Mokymai vyks kontaktiniu būdu. Dalyviai bus aprūpinti vadovėliais. Mokymų pradžia: pirmosios mokymų grupės startuos kovo 16-18 d., kitos – vėlesnėmis savaitėmis. Mokymus sudaro 25 užsiėmimai, numatoma trukmė – apie 3 mėnesius. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Ukrainos piliečiai, kurie šiuo metu yra Lietuvos Respublikoje, gali kreiptis dėl teisinės konsultacijos ar teisinės pagalbos į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą. Daugiau informacijos bei kontaktus rasite šiuo adresu. Nemokamai teisines konsultacijas teikiančius Lietuvos advokatus ir advokatų padėjėjus rasite čia.

 

Gyvūnų įvežimas

Ukrainos piliečiai, kurių gyvūnai augintiniai yra tinkamai paženklinti, vakcinuoti, turintys galiojantį gyvūno pasą bei atitinkantys visus gyvūnų augintinių įvežimo į ES reikalavimus, valstybės sieną gali kirsti įprastine tvarka. 

Lietuvą pasiekiantys gyvūnai augintiniai iš Ukrainos taip pat priimami neženklinti, nevakcinuoti nuo pasiutligės, be tinkamų veterinarijos dokumentų, be pasiutligės antikūnų titro. Tokiems gyvūnams Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuos suženklinimą mikroschema, vakcinavimą nuo pasiutligės ir stebėseną 21 dieną gyvūno augintinio laikymo vietoje.

Ši išimtis galioja tik Ukrainos piliečiams, o ne juridiniams asmenims, kaip pardavėjai ar veisėjai – komercinio gyvūnų augintinių įvežimo į ES tvarka kol kas lieka nepakitusi. Naujausia informacija skelbiama šiuo adresu.

Su gyvūnais augintiniais į Lietuvą atvykstantys Ukrainos piliečiai prašomi informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą el. paštu: ukrainepets@vmvt.lt.

Kilus papildomiems klausimams, galite kreiptis telefonu 8 800 40 403 arba +370 5 240 4361.

 

Ukrainos piliečiams, buvusiems Lietuvoje iki vasario 24 d.

Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus ir kurių nacionalinių vizų ar leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimas baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui iš karto gali pradėti naudotis 90 d. beviziu režimu. Šiuo metu dėl Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ar išsiuntimo. Tuo pačiu Ukrainos piliečiams ir jų šeimos nariams nebus naikinamos nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi. Iš neteisėtai esančių Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių bus priimami prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi ar vizą.

 

Atvykimas iš Rusijos ir Baltarusijos

Lietuvos ir Europos Sąjungos piliečiai, jų šeimos nariai (sutuoktiniai, vaikai, tėvai, jei yra mažiausiai metus išlaikomi), taip pat lietuvių kilmės asmenys ar asmenys, išsaugoję teisę į Lietuvos pilietybę, bei jų šeimos nariai gali kreiptis dėl vizos išdavimo į Lietuvos vizų tarnybas Rusijoje. Situacija greitai keičiasi, todėl siūlome nuolat sekti skelbiamą informaciją.

Lietuvos ambasada Maskvoje, generalinis konsulatas Sankt Peterburge, generalinis konsulatas Kaliningrade ir konsulatas Sovetske, Lietuvos ambasada Minske ir toliau atlieka visas pagrindines funkcijas.

Šiuo metu Rusijos Federacijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Rusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz., Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.

Nuo š. m. kovo 10 d. Baltarusijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Baltarusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz., Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.

Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali atvykti į Lietuvą be vizos ir būti šalyje iki 90 d. Į Lietuvą atvykę Ukrainos piliečiai dėl ilgalaikio buvimo šalyje turėtų kreiptis į Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.