Pranešimai
Šiame tematiniame pranešime nagrinėjamos 2019–2023 m. EMN šalių narių ir Serbijos nacionalinės strategijos, politikos kryptys ir programos.
Bendrame EMN ir EBPO tematiniame pranešime pateikiamos įžvalgos apie laikinosios apsaugos gavėjų iš Ukrainos integraciją į darbo rinką. Pristatomi didėjantys užimtumo rodikliai, politiniai prioritetai ir priemonės Europos šalyse, kuriomis siekiama palengvinti perkeltųjų asmenų iš Ukrainos integraciją į priimančiųjų šalių darbo rinkas.
EMN tyrimas gilinasi į šeimos susijungimo praktikas ir teisės aktus, taikomus tarptautinės apsaugos gavėjams EMN šalyse narėse ir stebėtojo statusą turinčiose šalyse. Tyrime pristatomi prašymų teikimo procedūrų ir terminų aspektai bei aptariamos EMN ir partnerių pastangos bendradarbiaujant migracijos ir prieglobsčio srityse.
Tyrime nagrinėjami skaitmeninių tapatybės dokumentų ir leidimų gyventi trečiųjų šalių piliečiams priėmimo procesai EMN šalyse narėse ir stebėtojo statusą turinčiose šalyse.
Šiame EMN tyrime pristatoma naujausia, palyginama informacija apie perkėlimą, humanitarinio priėmimo ir rėmimo schemas. Situacijos EMN valstybėse narėse apžvalga atliekama 2016-2022 m. laikotarpyje.
Tematiniu pranešimu siekiama ištirti ES teisinę, politinę ir organizacinę sistemas ir apžvelgti ES narėse ir ES nepriklausančiose EBPO šalyse taikomas praktikas, kuriomis sprendžiami su klimato kaita susijusios migracijos ir perkėlimo klausimai.
Tematiniame pranešime pristatomos priemonės, kuriomis ES valstybėse ir Norvegijoje užtikrinama lydimų vaikų teisė būti išklausytais tarptautinės apsaugos procedūrose. Taip pat nagrinėjami iššūkiai, gerosios praktikos ir pamokos užtikrinant šią teisę.
Tematiniame pranešime apžvelgiamos Bendrijos šalyse taikomos strategijos ir iniciatyvos, kuriomis siekiama pagerinti perkeltųjų asmenų perspektyvas ES nepriklausančiose pirmojo priėmimo ir tranzito šalyse. Tyrime taip pat identifikuojamos gerosios praktikos, kurios gali pagerinti tvarios paramos iniciatyvas.
Tematiniu pranešimu siekiama informuoti politikos formuotojus apie migrantų priėmimo sistemų organizavimą ES, kartu pristatant Europos šalių praktiką numatant besikeičiančius migracijos srautus.
Tematiniame pranešime analizuojami ES valstybėse narėse taikomi susitarimai, kuriais laikinąją apsaugumą gavusiems asmenims siekiama suteikti apgyvendinimą ir būstą. Atlikta analizė remiasi 24 ES valstybių narių atsakymais.
Tematiniame pranešime gilinamasi į ES valstybėse narėse veikiančias priemones, kuriomis siekiama suteikti laikinąją apsaugą gavusiems asmenims apgyvendinimą ir būstą. Atlikta analizė remiasi 24 Bendrijos šalių atsakymais.
Tematiniame pranešime siekiama pristatyti priemones, struktūras ir sistemas, kurios veikia ES valstybėse šalyse ir kuriomis siekiama teikti paramą nelydimiems nepilnamečiams sulaukiant pilnametystės. Tyrime remiamasi 24 Bendrijos šalių ir Norvegijos atsakymais.
Tematiniame pranešime pateikiama teisiškai įpareigojančių dvišalių readmisijos susitarimų sudarytų tarp ES valstybių narių + Norvegijos ir trečiųjų šalių apžvalga. Tyrime nagrinėja kaip veikia šie susitarimai, koks jų efektyvumas bei kaip jie yra stebimi ir įvertinami.
Tematiniame pranešime dėmesys kreipiamas trečiųjų šalių piliečių, kurių atžvilgiu buvo priimtas sprendimas grąžinti juos į užsienio valstybę, savanoriškiems grįžimams ES valstybėse narėse ir Norvegijoje. Tyrime įvertinamos paskatos ir motyvai, skatinantys migrantus pasirinkti savanoriško grįžimo alternatyvą.
Tematiniame pranešime pateikiama informacija apie ES įgyvendinamą Laikinosios apsaugos direktyvą, kurią pasitelkiant reaguojama į Ukrainoje prasidėjusį karą. Tyrime apžvelgiama Direktyvos taikymo sritis bei karo pabėgėlių registracijos procedūros.
Tematiniame pranešime apžvelgiamos ES valstybėse narėse taikomos politikos priemonės, kuriomis teisėtai gyvenantiems migrantams suteikiama parama ir užtikrinama jų prieiga prie psichikos sveikatos paslaugų. Tyrime kreipiamas dėmesys pagrindiniams iššūkiams, su kuriais susiduria migrantai bandydami gauti psichikos sveikatos paslaugas Bendrijoje.
EMN tematiniame pranešime nagrinėjami iššūkiai ir gerosios praktikos, kurias taikydamos Bendrijos narės bando priimti ir išlaikyti tarptautinius tyrėjus. Analizė vykdoma atsižvelgiant į Direktyvos dėl studentų ir tyrėjų bei atitinkamų politikų, schemų ir praktikų įgyvendinimą ES ir nacionaliniuose lygmenyse.
Tematiniame pranešime 2017-2020 m. laikotarpyje supažindinama su ES valstybių narių patirtimis, bandant sustabdyti ir aptikti situacijas, kai leidimai gyventi studijų pagrindu naudojami ne pagal paskirtį.
EMN-EBPO tematiniame pranešime reflektuojamos ES ir globaliame lygmenyje įgautos patirtys ir išmoktos pamokos įgyvendinant įgūdžių ugdymo ir darbo mobilumo programas ir projektus.
Bendrame EMN-EBPO tematiniame pranešime apžvelgiamas internetinių sistemų taikymas, ypatingą dėmesį kreipiant į tai, kaip COVID-19 pandemija atsiliepė technologijų naudojimui ir skaitmeninėms procedūroms migracijos valdyme.
Tematiniame pranešime apžvelgiamas 2020 m. kovo-gruodžio laikotarpis, pristatoma naujausia informacija apie COVID-19 poveikį migracijos srityje ir identifikuojami pagrindiniai ES ir EBPO narėms kylantys iššūkiai.
Tematiniame pranešime pristatomi EMN studijos, nagrinėjančios Komisijos rekomendacijų taikymą vaikų migracijos srityje, rezultatai.
Bendrame EMN-EBPO tematiniame pranešime apžvelgiamas COVID-19 poveikis ES ir EBPO valstybėse studijuojantiems tarptautiniams studentams 2020 m. vasario-birželio laikotarpiu.
Tematiniame pranešime apžvelgiami užsienio startuolių kūrėjų pritraukimo ir išlaikymo klausimai, kurie buvo nagrinėjami 2017 m. rugsėjo 21-22 d. Taline vykusioje kasmetinėje EMN konferencijoje.
Tematiniame pranešime apibendrinami ad-hoc užklausos ir kūrybinės dirbtuvės, kuriomis buvo siekta išnagrinėti socialinių tinklų naudojimą kovai prieš migrantų kontrabandą, rezultatai.
Tematiniame pranešime pristatoma 87 programų, įgyvendintų 23 ES valstybėse narėse ir Norvegijoje, apžvalga. Programomis siekta padėti trečiųjų šalių migrantams grįžti į gimtąją šalį, taip pat bandyta užtikrinti paramą jų reintegracijai.
Tematiniame pranešime apibendrinami EMN studijos, nagrinėjančios užsieniečių teisinio statuso keitimo galimybes ES, rezultatai.
Šiame tematiniame pranešime pristatomi EMN studijos „Nelydimi nepilnamečiai ES: politika ir praktika“ rezultatai.
Šiame tematiniame pranešime yra pristatomi EMN studijos „Informacijos apie savanorišką grįžimą sklaida“ rezultatai.
Tematiniame pranešime apžvelgiami naujausi duomenys apie migrantų judėjimą Viduržemio jūra.
Šiame tematiniame pranešime yra pristatomi EMN studijos „Darbo jėgos trūkumo ir darbo migracijos iš trečiųjų šalių poreikio numatymas ES“ rezultatai.
Šis tematinis pranešimas apžvelgia mokesčius, taikomus trečiųjų šalių piliečiams, išduodant leidimus gyventi. Naudojama informacija surinkta iš 24 ES valstybių narių ir Norvegijos.
Tematiniame pranešime pristatoma informacija apie ES ir nacionalinių teismų praktiką interpretuojant ir taikant teisinius instrumentus, atitinkančius legalios migracijos Sąjungos acquis.
Šis tematinis pranešimas apibendrina vizų politikos poveikį migracijos srautų valdymui - teisėtos migracijos užtikrinimui ir neteisėtos migracijos prevencijai.
Šiame tematiniame pranešime apžvelgiami EMN studijos „Darbo jėgos migracija: poreikis ir politika“ rezultatai.
Šiame tematiniame pranešime apžvelgiami pagrindiniai sprendimai ES 2011 m., kuriais bandyta atsakyti į didėjančio migracijos spaudimo iššūkį.